lekcje duze

Lekcje z kulturą

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w warsztatach edukacji artystycznej pn.  Lekcje z kulturą.

Celem projektu jest :

- współpraca ze szkołami z terenu Gminy Milejów,

- integracja z kadrą pedagogiczną i uczniami Państwa szkoły,

- promocja oferty kulturalnej GOK wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Milejów,

- promowanie form edukacji artystycznej (plastycznej, teatralnej i tanecznej) jako uzupełnienie treści podstawy programowej o praktyczne zajęcia.

Czekamy na Państwa zgłoszenia ONLINE !

• Lekcje z kulturą polegają na przeprowadzeniu w Państwa szkole warsztatów plastycznych, teatralnych i tanecznych pobudzających wyobraźnię i wykraczających poza ramy edukacji szkolnej, aktywujących wyobraźnię, rozwijających kreatywność i ekspresję ruchową.
  • Tematykę zajęć proponuje nauczyciel i wspólnie z instruktorem GOK wybiera środki wyrazu do jego realizacji.
  • Materiały potrzebne do realizacji zajęć (plastycznych) przynoszą uczniowie po wcześniejszym uzgodnieniu tematu warsztatów.
  • Czas warsztatów w zależności od potrzeb (około 1 – 2 godziny lekcyjne).

Propozycje zajęć plastycznych:

• warsztaty świąteczne - kartki okolicznościowe, dekoracje świąteczne, upominki,
  • warsztaty dostosowane do kalendarza lub podstawy programowej – dostępne techniki malarskie i rysunkowe, rękodzielnicze i florystyczne.

Propozycje zajęć teatralnych:

• gry i zabawy teatralne, improwizacje,
  • dykcja i emisja głosu, pantomima, świadomość ciała,
  • praca z pacynką, kukiełką, marionetką.

Propozycje zajęć tanecznych:

• taniec Hip Hop, taniec Break Dance, zabawy taneczne,
  • rozciąganie, trening mobilności, trening ogólno rozwojowy,
  • taniec z rekwizytami, improwizacja taneczna

--->FORMULARZ ZGŁOSZEŃ <---