wynikikonkursu

Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie zaprasza do udziału

VI GMINNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI

DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

1. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów, zespołów wokalnych oraz zespołów wokalno - instrumentalnych z terenu Gminy Milejów; wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej, rozbudzanie wrażliwości poprzez muzykę.
  1. Do udziału w przeglądzie zapraszamy solistów, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno - instrumentalne działające przy placówkach oświatowych lub kulturalno-oświatowych Gminy Milejów.
  1. Wykonawcy przygotowują do prezentacji jeden utwór w języku polskim o dowolnej tematyce.
  1. Każda z placówek może zgłosić solistów, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne w dowolnej kombinacji.
  1. Dobór repertuaru powinien być adekwatny do wieku i predyspozycji wokalnych wykonawców.
  1. Podkład muzyczny do prezentowanego utworu powinien być dostarczony na płycie CD (płyta musi być opisana) bądź pliku w formacie MP3 wraz z kartą zgłoszenia. Dopuszczalny jest także akompaniament własny (proszę zaznaczyć

w karcie).

Organizator zobowiązuje się zapewnić nagłośnienie i obsługę techniczną.

1. Uczestnicy przeglądu oceniani będą w następujących kategoriach wykonawczych:
  • soliści
  • zespoły wokalne
  • zespoły wokalno - instrumentalne
  1. Oceny prezentacji dokona jury powołane przez organizatora.

Kryteria oceny:

• muzykalność, walory głosowe
  • dobór repertuaru
  • poziom artystyczny wykonywanych utworów (poprawna intonacja, dykcja, interpretacja tekstu)
  • ruch sceniczny
  • ogólny wyraz artystyczny

Jury dokona oceny w poszczególnych kategoriach wiekowych:

• Przedszkole
  • Klasy I-III Szkoły Podstawowej
  • Klasy IV - VIII Szkoły Podstawowej
  • Szkoły średnie
  1. Laureaci przeglądu wystąpią podczas koncertu który odbędzie się 25 czerwca 2022r. podczas Nocy Świętojańskiej.

Werdykt jury jest ostateczny i niepodważalny.

1. Przegląd odbędzie się w Szkole Podstawowej w Milejowie dnia 15 czerwca 2022r. (środa) o godzinie 10.00
  1. Bezwzględnym warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z podkładem muzycznym na adres GOK

w nieprzekraczalnym terminie do 2 czerwca 2022r. (zgłoszenia po tym terminie nie będą brane pod uwagę).