maly konkurs recytatorskiGminny Ośrodek Kultury w Milejowie zaprasza do udziału w eliminacjach gminnych

XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego

które odbędą się dnia 14 maja 2008r. o godz. 10.00 w GOK w Milejowie.

1. W konkursie brać udział mogą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Milejów.

2. Tematyka konkursu jest dowolna.

3. Repertuar recytatora stanowią dwa wiersze lub wiersz i proza (proza jest obowiązkowa dla uczniów szkół gimnazjalnych).

4. Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji:
   - uczniowie szkół podstawowych do 5 min;
   - starsi do 7 min;

5. Uczestnik przygotowuje repertuar nie prezentowany w innych konkursach.

6. Oceny prezentacji konkursowych dokona jury powołane przez organizatora. Kryteria oceny:
   - wybór i dobór telstów;
   - dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora;
   - interpretacja utworów;
   - kultura słowa;
   - ogólny wyraz artystyczny;

Jury ocenia w poszczególnych grupach wiekowych: kl. I-III, IV-VI i gimnazjum.

7. Udział w eliminacjach odbywa się na podstawie wypełnionej karty zgłoszenia przesłanej na adres GOK w nieprzekraczalnym terminie do 8 maja 2008r.

8. Maksymalna ilość zgłoszeń ze szkoły - 5 recytatorów.

9. Eliminacje powiatowe odbywać się będą w Łęcznej dnia 20.05.2008r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury ul. Obrońców Pokoju 1.