Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie
Ikona Facebooka na niebieskim tle Ikona Youtuba na niebieskim tle

Tegoroczne szachowe Mistrzostwa Gminy Milejów przyniosły do nas aż 28 zapalonych pasjonatów gry szachowej! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! A oto i wyniki:

Gratulujemy naszym plastycznym duszom!

Grupy plastyczne Kleks oraz Kolaż wzięły udział w konkursie „Temat rzeka – ukaż piękno walorów krajobrazowych i kulturowych Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego”, który zorganizował przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, oddział zamiejscowy w Lubartowie. Ostatni konkurs w tym roku kulturalno – oświatowym przyniósł mnóstwo radości i satysfakcji i stał się miłym podsumowaniem całorocznej pracy młodych twórców. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym:

Tancerze podbijają Lubartów i Ulan Majorat

Sezon startowy trwa a nasi tancerze przywożą kolejne trofea.  W niedziele 9 czerwca brali udział w XXVIII Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów gdzie startowali po raz pierwszy.  Styl i Kropka wywalczył tam pierwsze miejsce w kategorii Hip Hop juniorzy. Natomiast Bez Nazwy wywalczyło drugie miejsce w kategorii Hip Hop juniorzy starsi.

Natomiast we wtorek zespoły już piąty raz reprezentowały nasz GOK w Ulan-Majoracie. Styl i Kropka startował tam  w osłabionym  składzie i nie udało się nic wywalczyć. Natomiast Bez Nazwy po raz kolejny obronili swój tytuł mistrza, który utrzymują tam od 2015 roku.

Karina Suryś z grupy "Kleks" - Wyróżniona. Kolejna twórczość uczestniczki grupy plastycznej Kleks Kariny Suryś została doceniona! Tym razem grupa wzięła udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Piękno mojego miejsca zamieszkania... w strugach deszczu..." zorganizowanym przez CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej. Karina otrzymała wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy plastyków w Chełmie!Z przyjemnością dzielimy się radością z sukcesu grup plastycznych! Uczestnicy dziecięcej grupy Kleks i Kolaż wzięły udział w Konkursie na Lalkę oraz Plakat, organizowanym w ramach 51 Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy, które w tym roku odbyły się w Chełmskim Domu Kultury. W Konkursie na Plakat w kategorii dorośli I nagrodę otrzymała Michalina Danielak, II nagrodę w kategorii 5 i 6 lat otrzymała Julia Stasicka, III nagrodę w kategorii klas 1-3 Dominika Ławnik i w kategorii dorośli Aleksandra Pietrzak. Aleksandra Sowa w kategorii 5 i 6 lat otrzymała wyróżnienie. W Konkursie na Lalkę I nagrodę otrzymała Anna Dziki, Dominika Ławnik otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Majowe osiagniecia naszych tancerzy! 17 i 18 maja tego roku dla Milejowskich ekip tanecznych był nie lada wysiłkiem. Milejowscy tancerze w ciągu dwóch dni wzięli udział, aż w trzech różnych zawodach. 17 maja odbył się turniej XV Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej gdzie startowaliśmy w dwóch kategoriach co przyniosło całkiem niezłe efekty. Styl i Kropka wywalczył 2 miejsce w kategorii seniorzy freestyle, a ekipa BEZ NAZWY wywalczyła trzecie miejsce w kategorii seniorzy HIP HOP. Następnego dnia już o 9 rano nasi tancerze rozpoczęli swoje występy na XX Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych. Tam zaprezentowało się 5 naszych solistów oraz dwa zespoły. Zarówno Styl i Kropka jak również Bez Nazwy wywalczyli Wyróżnienia w kategorii taniec nowoczesny +13 lat. Jedno wyróżnienie wywalczyła również Julia Nowosad w kategorii Solo 13+. Kolejnym punktem na naszej mapie był Radzyń Podlaski i II Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Radzyniu Podlaskim. Tam zespól Bez Nazwy walczył pierwsze miejsce.