Szanowni Państwo,

Pamięć historyczna to jedna z najważniejszych składowych
tożsamości narodowej. Polska historia jest bogata i piękna.

Dbałość o jej popularyzację jest obowiązkiem i naturalnym elementem życia kulturalnego i społecznego. Z ogromną przyjemnością zapraszamyw dniach 22-23 października 2016 r. do udziału w wydarzeniu Było nie minęło – Spotkanie Miłośników Historii, które w aktywny i angażujący sposób promuje właśnie te idee.

„Było…nie minęło” - Spotkanie Miłośników Historii to pierwsze w Lublinie wydarzenie, którego tematyka nawiązuje do programu „Było…nie minęło” – kroniki zwiadowców historii, którego autorem jest Pan Adam Sikorski (emisja w TVP Lublin, TV Historia ).

Podczas wydarzenia będziemy gościć stowarzyszenia i kluby rekonstrukcji historycznej, pasjonatów, zbieraczy, przedstawicieli rynku wydawniczego, studentów i doktorantów wydziałów historii, hobbistów, dzieci, młodzież i nauczycieli, badaczy historycznych, kluby i stowarzyszenia historyczne oraz grupy inicjatyw społecznych.

Szczególnie zapraszamy na Uroczyste Otwarcie, które odbędzie się w dniu 22 października (sobota) o godz. 11.00 w hali C Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

Szczegółowy program imprezy do pobrania tutaj


spotkanie milosnikow historii 2016