Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 - zapraszamy

Dożynki Powiatowe to od wielu lat jedna z największych imprez kulturalno-rozrywkowych na terenie powiatu łęczyńskiego. W tym roku impreza odbędzie się 27 sierpnia przy GOK w Milejowie. Jest to doskonała okazja do poznania lokalnych zwyczajów i kultury ludowej, a przede wszystkim dobrej zabawy. Wśród atrakcji m.in. show rowerowe, potańcówka z "Czarnymi Lwami z Przedmieścia" oraz koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

Jak co roku nie może zabraknąć tradycyjnych i obowiązkowych już punktów programu, do których należą: korowód dożynkowy, dziękczynna Msza Święta, dzielenie chlebem, konkurs wieńców, wystawa płodów rolnych i rękodzieła ludowego, prezentacje gmin powiatu łęczyńskiego, degustacje potraw regionalnych.
Niewątpliwą atrakcją Dożynek będzie show rowerowe, a także występ znanych z lubelskich potańcówek "Czarnych Lwów z Przedmieścia". Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska, nazywana „ikoną polskiego rocka lat 80”.
Czas uczestnikom imprezy umilać będą również liczne konkursy przygotowane przez organizatorów i sponsorów: konkursy wiedzy rolniczej, konkurs plastyczny dla dzieci oraz wybory Miss Dożynek.
W godz. 12.30-17.00 w Zespole Szkół nr 1 w Milejowie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa "Ratujmy życie". Wśród jej uczestników o godz. 17.30 na dożynkowej scenie zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.
Podczas imprezy będzie też wiele dodatkowych atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne i handlowe, porady rolnicze, wystawa ciągników.

Showrowerowe.pl – to mistrzowie Polski i Europy, ale przede wszystkim grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja - Trial rowerowy. To ludzie dla których rower nie jest zwykłym pojazdem jednośladowym - lecz jest naszym sposobem na życie. Niezliczone godziny treningów i czas poświęcony doskonaleniu umiejętności owocuje profesjonalnym i światowym poziomem. Doświadczenie zdobyte podczas lat praktyki sprawi, że pokaz w naszym wykonaniu będzie fantastycznym widowiskiem na najwyższym poziomie. Wspaniały kontakt z publicznością w połączeniu z cyrkowymi umiejętnościami wzbudzą zachwyt nawet u najbardziej wymagającej widowni.
Więcej informacji: http://www.showrowerowe.pl

Czarne Lwy z Przedmieścia - wykonują muzykę taneczną, brzmieniem i repertuarem przypominającą orkiestry z okresu dwudziestolecia międzywojennego i powojennego, aż po lata 70 dwudziestego wieku. Muzycy używają wyłącznie akustycznych instrumentów, co pozwoliło uzyskać charakterystyczne brzmienie. Zespół występował m.in. na festiwalu „KODY” w Lublinie, reprezentował Lublin na Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Największą popularność zdobył na potańcówkach na Moście Kultury w Lublinie, gdzie zespołowi udało się połączyć przy tej okazji kilka pokoleń.

Wita-Mina-D - zespół pod taką nazwą działa przy GOK w Milejowie od ponad roku. Muzyka jaką wykonuje to mieszanka reggae, popu, rocka. Grają utwory autorskie. W obecny skład wchodzą: Justyna Abramik - wokal, saksofon altowy; Darek Domański - trąbka; Wojtek Sochacki - puzon; Marcin Bolko - wokal; Tomek Baczewski - inst. klawiszowe; Janusz Michalewski- wokal, gitara; Andrzej Barbachowski - perkusja; Robert Biały – gitara basowa.

Małgorzata Ostrowska - popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD. Nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.
Więcej informacji: http://www.ostrowska.pl

PLAKAT DOZYNKI

NASI SPONSORZY

Sponsorzy Strategiczni:

• Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A.
  • Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych „WSCHÓD” S.A.
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe „MALINEX” Malinowski Ryszard

Sponsorzy Specjalni:
  • Wacław Grzesiuk „STOLMEL”
  • EkoTRANS Bogdanka Sp. z o.o.
  • Usługi Transportowe „Kamyk”
  • Józef Majewski Firma Handlowo – Usługowa „TRANS-MAJ”
  • Expak Sp. z o.o.
  • Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach
  • Usługi Transportowe Andrzej Głownienka
  • „PARKO” Redzik, Grzywa, Moniak Sp. j.
  • Telekomunikacja Wschód Sp. z o.o.
  • „Łęczyńska Energetyka” Sp. z o.o. w Bogdance
  • PPHU „AGROPOL” Jacenty Arasimowicz
  • Gospodarstwo Ogrodnicze Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Wojciech Koput

Sponsorzy:
  • Bank Spółdzielczy w Cycowie
  • „AGRO-LIR” Sp. z o.o.
  • Wytwórnia Makaronu Domowego POL –MAK S.A.
  • Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „Roltex Siedliszcze” Sp. z o.o.
  • Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego Radosław Szymaszek
  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.
  • Dorota Arasimowicz Firma Handlowo – Usługowa ROLMET
  • Firma Handlowo – Usługowa „MARKO” M.E.R.M Sp. j.
  • Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. Unii Lubelskiej w Lublinie
  • Bank Spółdzielczy w Niemcach
  • „PAG” Sp. z o.o.
  • Eugenia Arasimowicz „Zajazd Piotr” w Cycowie