Młodzi Lubią Kulturę – 2017

sns stopka

SKAZANI NA SUKCES to nazwa projektu dająca możliwość prezentacji swoich pasji, zainteresowań i talentów dzieciom ze wszystkich szkół Gminy Milejów, przedszkola i jego oddziałów. Przegląd talentów będzie miał formę konkursu pozwalającego na wyłonienie uzdolnionych dzieci i motywowanie do dalszego rozwoju. Otrzymany grant na przeprowadzenie działania to kwota 5000 zł, w tym zakup nagród dla najzdolniejszych uczestników.

Beneficjentem i koordynatorem projektu jest Mariola – Pacholska-Roczon, instruktor kulturalno-oświatowy GOK.

Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach, wewnętrznych eliminacjach w każdej z placówek oraz finałowym koncercie w sali widowiskowej GOK. Natomiast dla uczestników etapu finałowego odbędą się warsztaty motywacyjne. Na zakończenie realizacji zadania zostanie zorganizowane spotkanie podsumowujące projekt, koncert finałowy, wystawa talentów plastycznych oraz wystawa fotografii z przebiegu zadania. Naszym zamierzeniem jest wspierane w artystycznym rozwoju uczestników projektu również po jego zakończeniu.

SKAZANI NA SUKCES to drugi po LEKCJACH Z KULTURĄ projekt trzyletniego (2016-2018) programu edukacji kulturalnej województwa lubelskiego Młodzi LUBią Kulturę, organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach Bardzo Młodej Kultury Narodowego Centrum Kultury. W ramach programu animatorzy GOK: Mariola Pacholska-Roczon i Robert Jamiński, uczestniczą w licznych warsztatach na rzecz poprawy umiejętności kadry zajmującej się edukacją kulturalną. Uczestnictwo w warsztatach umożliwia naszym pracownikom wzięcie udziału w konkursach grantowych „Młodzi Lubią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturalnej” przedstawiając pomysły na program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży Gminy Milejów. Pierwszy z pomysłów już zrealizowaliśmy, były to ubiegłoroczne LEKCJE Z KULTURĄ, które kontynuujemy do dziś. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym projekcie SKAZANI NA SUKCES.

Jesli chcesz wiedzieć kiedy będziemy w twojej szkole zerknij tutaj!

sns stopka