Ubrani w tradycje - Podsumowanie zadania

W miesiącach marzec - październik Gminny Ośrodek Kultury realizował zadanie Ubrani w tradycje, dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

Zadanie polegało na uszyciu strojów ludowych krzczonowskich typowych dla Lubelszczyzny, dla Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Mały Milejów oraz zespołu Jaszczowianki.

Powstał również faceboard promujący realizację zadania - monidło z otworem na twarz, przy którym można zrobić sobie zdjęcie w stroju krzczonowskim pełniącym obecnie funkcje reprezentacyjne w regionie lubelskim.

Realizacja zadania przyczyni się do wzmocnienia poczucia tożsamości lokalnej podczas istotnych świąt i uroczystości, zarówno uczestników zadania jak też społeczności lokalnej, wpłynie na poszerzenie oferty kulturalnej z zakresu edukacji regionalnej i upowszechniania wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze ludowej, poprzez identyfikację wizualną.

Poniżej prezentujemy opis elementów stroju damskiego oraz męskiego:

Interaktywny plakat z opisami krzczonowskich strojów ludowych.

3ubrani2

ubrani2