nasza podsumowaniem

Film (nagranie spektaklu) można obejrzeć tutaj:

Ciekawi jesteście o czym opowiadają milejowskie legendy? Zapraszamy do obejrzenia zarejestrowanego spektaklu marionetkowego pt. Legendy na sznurku w wykonaniu uczestników warsztatów tworzenia marionetki oraz pracowników GOK, którzy animowali lalkami nieobecnych twórców podczas finału projektu Legendy na sznurku – warsztaty tworzenia marionetki. Spektakl miał miejsce 23 września w GOK, dla uczniów Szkoły Podstawowej w Milejowie i mieszkańców.

Kliknij by obejrzeć film

Zapraszamy również do obejrzenia foto-relacji z finału projektu Legendy na sznurku – warsztaty tworzenia marionetki - to projekt w ramach lubelskiej regionalnej edycji programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, którego operatorem na region lubelski jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Poza finałowym przedstawieniem w GOK gościliśmy z pokazem w Szkole Podstawowej w Łańcuchowie dla uczniów z terenu Białki i Łańcuchowa. Po spektaklach widzowie mieli okazję zapoznać się z marionetkami i sztuką animowania lalką. Laureatom konkursu Postać - legenda wręczyliśmy również nagrody i wyróżnienia. Dziękujemy za zaangażowanie szkół z terenu Gminy Milejów, które były partnerami projektu oraz wszystkim osobom wspierającym projekt i biorącym udział w konkursie, warsztatach i finałowym pokazie.

Legendy milejowskie stanowią ważną część historii miejscowości gminnych. Liczymy, że projekt przyczyni się do odkrywania ich na nowo i odnajdywania nowych zapomnianych dziś historii.