W Galerii GOK prezentowaliśmy wystawę pokonkursową „tradycje Wielkiej Nocy” prac plastycznych oraz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców gminy. Po raz pierwszy można było podziwiać pająki ze słomy i bibuły będące niegdyś ozdobą domu na wyjątkowe okazje i święta. Następnie gościliśmy wystawę znanego nam już artysty Pana Walentego Bąbelewskiego z cyklem prac Przydrożne Radary Wiary, która przedstawiała kapliczki przy drogach z postaciami Świętych oraz przesłaniami „ku przestrodze”. Z okazji 10-lecia Forum Kobiet Gminy Milejów odbyła się wystawa członkiń stowarzyszenia. Można było obejrzeć pełen wachlarz prac malarskich, haftu i wielu innych technik oraz możliwości twórczych i rękodzielniczych Pań mieszkających w Gminie Milejów. Obecnie zapraszamy na wystawę prac uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Milejowie, która prezentuje Autoportret Kubistyczny – spojrzenie na siebie poprzez pryzmat malarstwa kubistycznego i dużego dystansu do siebie samego. Kolorowe portrety dzieci można oglądać do końca wakacji.
D.K.