Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach plastycznych prowadzonych w GOK w Milejowie po raz drugi wzięła udział w konkursie na Plakat oraz Lalkę 50 Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy w Puławach i Lublinie.

Już po raz drugi udział grup plastycznych okazał się bardzo owocny. Spośród kilkudziesięciu przesłanych prac w obu kategoriach aż 6 osób otrzymało nagrody i wyróżnienie. Za PLAKAT w kategorii klas IV-VII, 1 miejsce zdobyła Katarzyna Dziurka, a 3 miejsce otrzymała Zuzanna Meresta, w kategorii młodzież szkół średnich, 3 miejsce zajęła Michalina Danielak, a Aleksandra Pietrzak, laureatka zeszłorocznego konkursu 2 miejsce. Za LALKĘ natomiast 1 miejsce zdobyła Aleksandra Szybiak (kat. klas IV-VII), a Marcin Gański (kat. młodzież szkół średnich) otrzymał wyróżnienie.

9 maja w Puławskim Ośrodku Kultury odbyło się rozdanie nagród oraz pokonkursowa wystawa. Natomiast 16 maja odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej na najlepszą Lalkę i Plakat Spotkań podczas Jubileuszowych Ogólnopolskich 50 Spotkań Lalkarzy, które w tym roku odbędą się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom.