Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie każdego roku organizuje Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" .
Pierwszym etapem są eliminacje powiatowe, w każdym z rejonów województwa. Następnie wytypowani soliści biorą udział w finale, który już od kilku lat odbywa się w Rykach. Eliminacje powiatowe dla powiatu Łęczyńskiego miały miejsce 28 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łęcznej. Wśród licznej grupy uczestników znaleźli się również wokaliści kształcący się na co dzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie, a byli to: Michał Jabłoński, Martyna Beksiak oraz Jakub Gański.

Jak mówi opiekun solistów – Justyna Abramik: "Wszyscy wypadli świetnie, jednak jury mogło nominować tylko 5 solistów niezależnie od kategorii wiekowej. Przy tak dużej ilości uczestników to nie lada wyzwanie. Ze wszystkich jestem równie dumna." Tym razem nikt z "Milejowskich Słowików" nie został doceniony, mimo to wszyscy wrócili zadowoleni ze swoich występów i gotowi do dalszej pracy.