przeglad piosenki 2023 m

Wersja PDF :  Regulamin Karta zgłoszeniowa

Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie zaprasza do udziału

VII GMINNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKIDZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

1.      Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów, zespołów wokalnych oraz zespołów wokalno - instrumentalnych z terenu Gminy Milejów; wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej, rozbudzanie wrażliwości poprzez muzykę.

2.      Do udziału w przeglądzie zapraszamy solistów, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno - instrumentalne działające przy placówkach oświatowych lub kulturalno-oświatowych Gminy Milejów.

3.      Wykonawcy przygotowują do prezentacji jeden utwór w języku polskim, proponowana tematyka to piosenka turystyczna.

4.      Każda z placówek może zgłosić solistów, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne w dowolnej kombinacji.

5.      Dobór repertuaru powinien być adekwatny do wieku i predyspozycji wokalnych wykonawców.

6.      Podkład muzyczny do prezentowanego utworu powinien być dostarczony na płycie CD (płyta musi być opisana) bądź pliku w formacie MP3 wraz z kartą zgłoszenia. Dopuszczalny jest także akompaniament własny (proszę zaznaczyć

w karcie).

Organizator zobowiązuje się zapewnić nagłośnienie i obsługę techniczną.

7.      Uczestnicy przeglądu oceniani będą w następujących kategoriach wykonawczych:

• soliści
  • zespoły wokalne
  • zespoły wokalno - instrumentalne

8.      Oceny prezentacji dokona jury powołane przez organizatora.

Kryteria oceny

• muzykalność, walory głosowe
  • dobór repertuaru
  • poziom artystyczny wykonywanych utworów (poprawna intonacja, dykcja, interpretacja tekstu)
  • ruch sceniczny
  • ogólny wyraz artystyczny

Jury dokona oceny w poszczególnych kategoriach wiekowych:

• Przedszkole
  • Klasy I-III Szkoły Podstawowej
  • Klasy IV - VI Szkoły Podstawowej
  • Klasy VII – VIII Szkoły Podstawowej
  • Szkoły średnie

Werdykt jury jest ostateczny i niepodważalny.

9.      Przegląd odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie dnia 16 czerwca 2023r. (piątek) o godzinie 10.00

10.  Bezwzględnym warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z podkładem muzycznym na adres GOK

w nieprzekraczalnym terminie do 7 czerwca 2023r. (zgłoszenia po tym terminie nie będą brane pod uwagę).