Dni Milejowa w tym roku trwały wyjątkowo cztery dni. Wyjątkowo, ponieważ w planach były tylko trzy, ale jak to często bywa matka natura miała wobec nas inne plany. Ciąg imprez wystartował 24 czerwca. Tego dnia w powitanie wakacji świętowały dzieciaki. Na scenie GOK wystawiono spektakl "Szafa" w wykonaniu teatru czarnego NERO z Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach. Później dzieciaki razem z rodzicami uczestniczyli w grach, zabawach i warsztatach.

Drugi dzień to bardzo tradycyjna ale jakże lubiana Nos Świętojańska która już któryś raz z kolei organizowana jest na terenie Ośrodka Rekreacyjnego w Jaszczowie. Podczas nocy świętojańskiej zaprezentowały się zespoły działające przy GOK. Milejowska Kapela Ludowa, Jaszczowianki oraz świeżutkie malutkie Miętuski. Odbył się cały rytuał nocy świętojańskiej, połączony z poszukiwaniem kwiatu paproci, tworzeniem lampionów, pleceniem wianków i oczywiście późniejszym puszczeniem ich na rzekę wieprz. Całą imprezę podsumowała zabawa taneczna którą poprowadził Dj Frashmeker. To był naprawdę przyjemny i udany wieczór. Warto wspomnieć, że przed samą imprezą został rozegrany Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Prezesa STA organizowany przez STA nad Wieprzem.

Kolejny dzień to niedziela, dzień na który wszyscy czekali. Impreza rozpoczęła się od przeprowadzenia pierwszej edycji biegu Milejowska Piona. To nowa inicjatywa, bieg na 5 km po okolicach nadwieprzańskiego parku krajobrazowego oraz Milejowska Piąteczka bieg dla dzieci na 500 M. Za udział serdecznie dziękujemy. Pierwsze miejsce wybiegał Ziemowit Zgoliński, drugie Rafał Szewczak a trzecie Sebastian Kwiatkowski.

Po Ukończeniu biegu na scenie pojawiła się grupa Taneczno rytmiczna prowadzona przez Panią Magdę Łyczak - Dzieciaki dały naprawdę wspaniałe show. O gitarowy akcent tego dnia zadbali podopieczni Zbigniewa Donicy. Na scenie zdążyła się jeszcze zaprezentować grupa wokalna Miętuski prowadzona przez Iwonę Wit. Dalsza cześć imprezy została odwołana ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Z powodu burzy reszta imprezy została przerzucona na 2 lipca. Tego dnia na scenie pojawili się Jakub Kucybała oraz Aleksandra Wróblewska - nasi wokalni soliści. Nie zabrakło również prezentacji tanecznych zespołów. Na scenie pojawili się starzy wyjadacze: SQUEEZE, Funky Fame i Bez nazwy oraz nasi debiutanci z ekipy Styl i Kropka. Kolejnym punktem programu były występy wokalne wystąpiły zespoły takie jak: The Throwback, VITA-MINA-D, Bolo i Krachowy, gwiazdą wieczoru był Zespół Solaris a całość zakończyła się zabawą taneczną zespołem AREM. Cieszymy się, że pomimo burzowych przygód udało się nam wspólnie przeżyć tegoroczne Dni Milejowa.