Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie
Ikona Facebooka na niebieskim tle Ikona Youtuba na niebieskim tle

Gratulujemy naszym plastycznym duszom!
 
Grupy plastyczne Kleks oraz Kolaż wzięły udział w konkursie „Temat rzeka – ukaż piękno walorów krajobrazowych i kulturowych Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego”, który zorganizował przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, oddział zamiejscowy w Lubartowie. Ostatni konkurs w tym roku kulturalno – oświatowym przyniósł mnóstwo radości i satysfakcji i stał się miłym podsumowaniem całorocznej pracy młodych twórców. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym:
 
I miejsce:
Małgorzata Dziki
Zuzanna Meresta
II miejsce:
Dominika Ławnik
III miejsce:
Karina Suryś
wyróżnienie :
Milena Niścior
Jagoda Niścior
Rafał Strycharczuk

 

 

Karina Suryś z grupy "Kleks" - Wyróżniona. Kolejna twórczość uczestniczki grupy plastycznej Kleks Kariny Suryś została doceniona! Tym razem grupa wzięła udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Piękno mojego miejsca zamieszkania... w strugach deszczu..." zorganizowanym przez CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej. Karina otrzymała wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy plastyków w Chełmie!Z przyjemnością dzielimy się radością z sukcesu grup plastycznych! Uczestnicy dziecięcej grupy Kleks i Kolaż wzięły udział w Konkursie na Lalkę oraz Plakat, organizowanym w ramach 51 Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy, które w tym roku odbyły się w Chełmskim Domu Kultury. W Konkursie na Plakat w kategorii dorośli I nagrodę otrzymała Michalina Danielak, II nagrodę w kategorii 5 i 6 lat otrzymała Julia Stasicka, III nagrodę w kategorii klas 1-3 Dominika Ławnik i w kategorii dorośli Aleksandra Pietrzak. Aleksandra Sowa w kategorii 5 i 6 lat otrzymała wyróżnienie. W Konkursie na Lalkę I nagrodę otrzymała Anna Dziki, Dominika Ławnik otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Zuzanna Meresta najlepsza na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym! Z dumą i ogromną radością informujemy, że Zuzanna Meresta, uczestniczka zajęć „Pracownia Rysunku i Malarstwa” organizowanych przez GOK, otrzymała I miejsce w swojej kategorii wiekowej, w Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem – Łęczna 2018 o tematyce „Kosmos”. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Gratulujemy Ci Zuziu wrażliwości i dojrzałości artystycznej oraz pięknego wykorzystania trudnej techniki jaką jest rysunek węglem.

1

W dniach 17 i 18 września w Galerii ŚWIETLIK Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie, odbył się wernisaż wystawy pn. Wielcy Polacy Niepodległości Pana Jerzego Omelczuka. Artysta wyjątkowy, malujący od najmłodszych lat pędzlem trzymanym w ustach. Mimo choroby, trudności związanej z pokonywaniem barier codzienności, emanuje niezwykle pozytywną postawą wobec życia, zaraża optymizmem i uśmiechem. Pan Jerzy od 1982 roku należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami, za swoje zasługi w 2001 r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał odznaczenie "Zasłużony działacz kultury".Cykl 32 portretów po raz pierwszy prezentowany jest w Milejowskiej galerii Świetlik. To osobisty kanon artysty, postacie, które są ważne dla Pana Jerzego ze względu na osiągnięcia i zasługi dla naszego kraju, zasłużeni, którym los drugiego człowieka, potrzebujących nie jest obojętny. Są tam między innymi poeci, pisarze, politycy, lekarze oraz działacze społeczni. Wernisaż odbywał się w atmosferze wzruszeń i wielu emocji, gdyż połączony był z pokazem, podczas którego artysta na żywo malował obraz techniką oleją, dla każdej z siedmiu grup jakie odwiedziły GOK w przeciągu tych dwóch intensywnych dni. Każda grupa uczestnicząca w pokazie otrzymała od artysty w darze dany obraz.

Galerię odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im Stanisława Konarskiego oraz Zespołu Szkół nr 2 im Simona Boliwara w Milejowie, jak również grupa podopiecznych PSOUU Koło w Milejowie. Pan Jerzy odwiedza szkoły i instytucje kultury w całej Polsce, by upowszechniać swoją działalność, by swoją postawą pokazywać, że jeżeli bardzo czegoś pragniemy to mimo barier i trudności możemy to osiągnąć. Sam mówi o sobie że maluje głową a nie ustami, stara się poprzez swoją aktywność pomagać innym potrzebującym, głównie dzieciom jak też zwierzętom, psom oraz koniom, które są jego miłością. Po dwóch dniach spędzonych z dziećmi i młodzieżą z Milejowa, odwiedził też Szkołę Podstawową w Łańcuchowie, tamtejsza młodzież jak i grono pedagogiczne, była pod wrażeniem jego umiejętności, wytrwałości i poważnego stosunku do malarstwa. Aby dowiedzieć się więcej o artyście i jego pracy oraz założeniach stowarzyszenia zachęcamy do odwiedzenia strony VDMFK.com

Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach plastycznych prowadzonych w GOK w Milejowie po raz drugi wzięła udział w konkursie na Plakat oraz Lalkę 50 Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy w Puławach i Lublinie.

Już po raz drugi udział grup plastycznych okazał się bardzo owocny. Spośród kilkudziesięciu przesłanych prac w obu kategoriach aż 6 osób otrzymało nagrody i wyróżnienie. Za PLAKAT w kategorii klas IV-VII, 1 miejsce zdobyła Katarzyna Dziurka, a 3 miejsce otrzymała Zuzanna Meresta, w kategorii młodzież szkół średnich, 3 miejsce zajęła Michalina Danielak, a Aleksandra Pietrzak, laureatka zeszłorocznego konkursu 2 miejsce. Za LALKĘ natomiast 1 miejsce zdobyła Aleksandra Szybiak (kat. klas IV-VII), a Marcin Gański (kat. młodzież szkół średnich) otrzymał wyróżnienie.

9 maja w Puławskim Ośrodku Kultury odbyło się rozdanie nagród oraz pokonkursowa wystawa. Natomiast 16 maja odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej na najlepszą Lalkę i Plakat Spotkań podczas Jubileuszowych Ogólnopolskich 50 Spotkań Lalkarzy, które w tym roku odbędą się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom.Grafik 2022/2023
witaminad logo
KINO MILENIUM

Repertuar Kina Milenium

Pytania/Seanse Grupowe:

668 173 520

kontakt.milenium@gok-milejow.pl

 

 

 

Galeria Świetlik

design w formie

Karty czasu
Zobacz zdygitalizowane księgi
Milejowskiej Historii
Kliknij na poniższy obrazek
Obrazek prezentujący okładkę pierwszego tomu "Kart czasu" trzymaną w dłoniach. Będący linkiem do działu Karty Czasu.
LLT- BLOG

Zapraszamy na bloga

Obrazek prezentujący logo Bloga Literki Lokalnej twórczości będacy linkiem do Bloga
LEKCJE z KULTURĄ
witaminad logo
Białe logo GOK na czarnym tle

© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie